Manchester Utd

Posted on: december 17, 2017 Posted by: Moncler baby Comments: 0

Manchester Utd

Manchester Utd

Cristiano Ronaldo kunne vende tilbage til Manchester United, da han er ‘fodret’ på Real Madrid, siger Ramn Caldern

Den tidligere Real Madrid-præsident Ramn Caldern siger, at desillusionerede portugisiske superstjerner Cristiano Ronaldo kunne blive fristet til at flytte tilbage til Old Trafford

Manchester United har lige brudt den britiske rekord ved at underskrive 59,7 millioner ngel di Mara, og uddelte også verdensrekordet 150m i det seneste vindue. Men med de nyheder, at Cristano Ronaldo er ‘fodret’ i Real Madrid, kan de blive fristet til at sprænge endnu engang for at sikre, hvad der ville være deres mest sensationelle kup endnu under Louis van Gaal.

Den portugisiske fremadrettede flyttede til Santiago Bernabu Stadium for 80m og derefter en verdensrekord fra Old Trafford i 2009 og er den nuværende Ballon d ‘Eller holder, men han er desillusioneret i den spanske hovedstad, ifølge Ramn Caldern, den tidligere klubbpræsident.

Den 29-årige er tilsyneladende ulykkelig på Moncler DunJakke grund af udvandring af holdkammerater i de seneste årstider, herunder Arjen Robben, Mesut Zil, Gonzalo Higuan og for nylig Xabi Alonso og Di Mara.

Og til trods for at vinde Champions League med Real sidste sæson, Caldern, der lovede at underskrive Ronaldo i et mislykket bud om at blive genvalgt i 2009, mener at Real s stjernespiller ville overveje en tilbagevenden til Old Trafford.

‘Da jeg underskrev ham i 2009, husker jeg, at han sagde, at han var taknemmelig for Manchester United,’ sagde den 63-årige advokat TalkSPORT, selvom Ronaldo forstod at have været Florentino Prezs første underskrift.

‘Han havde en fantastisk tid der, han kan lide alt. Det er en rigtig god klub.’

Carlo Ancelotti s side har startet deres sæson dårligt og mister to af deres første tre spil i La Liga og også den spanske Super Cup til by rivaler Atltico Madrid de samme modstandere til at besejre Real 2 1 på Bernabu på søndag aften. Ronaldo er ubestemt, årsager Caldern.

‘Mit indtryk er, at han er træt af den nuværende præsidents politik [Prez],’ fortsatte han.

‘Da han kom med Robben, troede han, at han ville være en god kollega for ham i holdet.

‘Higuain blev solgt, og han kunne ikke lide det. Sidste år troede han, at det var en fejl at lade zil gå, og den sidste halm solgte Xabi Alonso og Ngel di Mara i sommer. ‘

Mens Calderns kommentarer syntes at være et tyndt angreb angående hans efterfølger ved Bernabu, syntes Ronaldo at ryge rygterne om en tilbagevenden til Old Trafford på søndag ved at sige i et nyligt interview: ‘Jeg elsker Manchester. Alle ved, at jeg har sagt det mange gange. Manchester er i mit hjerte. Jeg forlod mange gode venner der, tilhængerne er fantastiske, og jeg ønsker jeg kan komme tilbage en dag. ‘

Van Gaal er blevet informeret af Old Trafford-bestyrelsen om, at flere midler vil blive stillet til rådighed i januar til flere højkaliber signeringer, og hvis Ronaldo bliver tilgængelig, vil britisk styrelse bruge al deres magt til at underskrive kultfiguret, som bliver 30 næste februar .

For at være retfærdig var en stor grund til vores succes sidste sæson skyldes at have en uge ude i mellem kampe. Vi kunne spille vores bedste XI hver uge, hvile i en dag eller to og derefter have en hel uge værd at træne med fokus på det næste spil. At spille i Champions League vil være en helt ny oplevelse for ikke kun vores manager, men også en stor del af vores hold, og det kan tage meget ud af dem, både mentalt og fysisk.

Jeg synes stadig, at Man Utd er lidt kort i forsvaret, men de har købt godt efter min mening og vil have en fordel (som vi gjorde sidste sæson) i ligaen på grund af deres manglende deltagelse i Europa. Du kan simpelthen ikke udelukke en top 4 plads til en side, hvis hold består af Di Maria, Mata, Falcao, Rooney og Van Persie. Jeg tror, ​​at Herrera og Blind også vil vise sig at være vellykkede opkøb. op mod en øverste side, og vi har mere af en indikation på, hvor de er på når de står overfor Man City om nogle få uger, men jeg synes det ville være naivt at skrive dem ud som nogle har gjort i denne tråd ( Scrams i særdeleshed).

Ligesom os tror jeg, at diamantformationen passer perfekt til denne Forenede side, men de kunne også let gå til en 4 2 3 1 også (Blind og Herrera siddende, Rooney bag Falcao med Di Maria og Januzaj på vingerne).

Vi var underdogs sidste sæson, og det synes vi er igen denne gang. Jeg er sikker på, at Rodgers og hans spillere vil trives herfra og blive succesfulde endnu en gang, men en af ​​os selv, Arsenal eller United vil gå glip af, og det kommer til at være tæt på hinanden.

Jeg taler ikke om dårlige forestillinger. Vores forsvar har åbenbare svagheder, så vi skal rette det som du erkender. Vores midtbane er også et problem, og vi har måske vundet ligaen, hvis vores midtbane bare var så lidt bedre, det er de margener, der tæller over en sæson.

For at se på trådemnet igen var Uniteds midtbane et problem for to år siden, da de vandt ligaen, sidste år kom det hjem for at roostere stor tid. Du kan ikke ignorere de ting, du skal bygge videre på og forbedre. Sidste år vandt vi intet, selvom vi havde et så godt angreb som City. Så hvor var de bedre i løbet af en sæson?

Vores midtbanespørgsmål IMO er manglen på en CM, der kan sætte et tempo og gøre mere for at kontrollere spillet i midten, med Gerrard så dybt, har vi tendens til at have to spillere i midten mod fire eller fem for ofte.

Jeg taler ikke om dårlige forestillinger. Vores forsvar har åbenbare svagheder, så vi skal rette det som du erkender. Vores midtbane er også et problem, og vi har måske vundet ligaen, hvis vores midtbane bare var så lidt bedre, det er de margener, der tæller over en sæson.

For at se på trådemnet igen var Uniteds midtbane et problem for to år siden, da de vandt ligaen, sidste år kom det hjem for at roostere stor tid. Du kan ikke ignorere de ting, du skal bygge videre på og forbedre. Sidste år vandt vi intet, selvom vi havde et så godt angreb som City. Så hvor var de bedre i løbet af en sæson?

Vores midtbanespørgsmål IMO er manglen på en CM, der kan sætte et tempo og gøre mere for at kontrollere spillet i midten, med Gerrard så dybt, har vi tendens til at have to spillere i midten mod fire eller fem for ofte.

For at være retfærdig var en stor grund til vores succes sidste sæson skyldes at have en uge ude i mellem kampe. Vi kunne spille vores bedste XI hver uge, hvile i en dag eller to og derefter have en hel uge værd at træne Moncler Outlet med fokus på det næste spil. At spille i Champions League vil være en helt ny oplevelse for ikke kun vores manager, men også en stor del af vores hold, og det kan tage meget ud af dem, både mentalt og fysisk.

Jeg synes stadig, at Man Utd er lidt kort i forsvaret, men de har købt godt efter min mening og vil have en fordel (som vi gjorde sidste sæson) i ligaen på grund af deres manglende deltagelse i Europa. Du kan simpelthen ikke udelukke en top 4 plads til en side, hvis hold består af Di Maria, Mata, Falcao, Rooney og Van Persie. Jeg tror, ​​at Herrera og Blind også vil vise sig at være vellykkede opkøb. op mod en øverste side, og vi har mere af en indikation på, hvor de er på når de står overfor Man City om nogle få uger, men jeg synes det ville være naivt at skrive dem ud som nogle har gjort i denne tråd ( Scrams i særdeleshed).

Ligesom os tror jeg, at diamantformationen passer perfekt til denne Forenede side, men de kunne også let gå til en 4 2 3 1 også (Blind og Herrera siddende, Rooney bag Falcao med Di Maria og Januzaj på vingerne).

Vi var underdogs sidste sæson, og det synes vi er igen denne gang. Jeg er sikker på, at Rodgers og hans spillere vil trives herfra og blive succesfulde endnu en gang, men en af ​​os selv, Arsenal eller United vil gå glip af, og det kommer til at være tæt på hinanden.